Вийшов 27-й випуск Українського антарктичного журналу

Динаміка льодовика Труз за даними супутникового дистанційного зондування; океанографічні, морські геологічні та седиментологічні дослідження в прибережній зоні Західної Антарктиди; абіотичні шляхи утворення озоноруйнуючих та інших слідових газів у політермальному льодовику на острові Галіндез; варіативність екстремальних опадів у Західній Антарктиді та їх відгук на зміни поля низького тиску моря Амундсена; наддалеке поширення ВЧ радіохвиль під час геомагнітної бурі; тридцять років досліджень України в Антарктиці: оцінка інституціональних здобутків Національної антарктичної програми в рамках Системи Договору про Антарктику. Це лише частина тем, які охоплюють статті, опубліковані в черговому випуску Українського антарктичного журналу.

У випуску – дев’ять статей за основними напрямами українських антарктичних досліджень: геофізика, геологія, метеорологія, біологія, екологія тощо. З ними та з їхніми авторами ми знайомитемо вас у наступних публікаціях.

Спектрограми сигналу, випромінюваного зі станції «Академік Вернадський» і прийнятого на борту RV Noosfera після відбиття від іоносфери, чорною лінією показана X-компонента геомагнітного поля, виміряна на станції AIA Vernadsky. Див. статтю Zalizovski et al. 2024 (сторінка 195). Фото С. Глотова та з архіву ДУ НАНЦ.

Електронна версія журналу доступна за цим посиланням.

Видавцем Українського антарктичного журналу є Національний антарктичний науковий центр.

Редакція журналу підтримує Будапештську ініціативу відкритого доступу, метою якої є вільне та безкоштовне поширення наукових знань, і запрошує науковців, які займаються відповідними дослідженнями, до формування наступного випуску УАЖ. При цьому, редакція звертає увагу авторів на правила подання рукописів для публікації, з якими можна ознайомитись за цим посиланням.


Читайте також:

Що цікавого у свіжому числі УАЖ 

Вийшов черговий номер Українського антарктичного журналу з результатами нових досліджень 

Вийшов черговий номер Українського антарктичного журналу 

Нові результати полярних досліджень – у свіжому випуску Українського антарктичного журналу

Related posts

Leave a Comment